Revolut ogłosił, że zamierza rozbudować ofertę produktów ubezpieczeniowych. Fintech właśnie wchodzi na brytyjski rynek ubezpieczeń dla zwierząt domowych, gdzie na start proponuje polisę dla psów oraz kotów.

Ubezpieczenie dla zwierząt domowych od Revolut

Revolut oferuje ubezpieczenie dla psów i kotów w formie miesięcznej subskrypcji. Pokrywa ono koszty opieki weterynaryjnej do 10 tys. GBP rocznie. Klienci mogą wybrać jeden z trzech planów: Bronze, Silver i Gold. Zakres ubezpieczenia i limity usług różnią się w zależności od wybranego planu.

Nie ma ustalonego cennika planów, a miesięczna opłata zależy od różnych czynników, takich jak wiek, rasa, płeć oraz miejsce przebywania pupila. Wycena składki oraz zakup ubezpieczenia są dostępne w aplikacji Revolut. W niej też użytkownik może składać reklamacje.

Ubezpieczenie zapewnia także możliwość skorzystania z porad weterynaryjnych online. Są one dostępne w każdym dniu tygodnia, 24 godziny na dobę. Revolut oferuje również pokrycie wydatków związanych z poszukiwaniem zagubionego zwierzęcia, jego pochówkiem lub kremacją. Posiadacze psów mogą skorzystać z dodatkowej ochrony OC, dotyczy ona szkód wyrządzonych przez pupila. Może pokryć wyrządzone straty do nawet 2 mln funtów.