Rzeczpospolita podaje, że partnerstwo ma zostać ogłoszone przed końcem bieżącego roku. Ani Revolut, ani Polski Standard Płatności (operator BLIKA), nie komentują tych doniesień.

Współpraca BLIKA i Revoluta?

„Po integracji obu systemów użytkownicy Revoluta zyskaliby dostęp do opcji płatności z użyciem sześciocyfrowych kodów BLIK. W ten sposób mogliby z poziomu tej międzynarodowej platformy finansowej, która oferuje szeroką gamę usług, takich jak karty debetowe, konta walutowe czy inwestycje w kryptowaluty, realizować przelewy mobilne” – pisze Rzeczpospolita.

Współpraca z Revolutem ma być dla Polskiego Standardu Płatności ważnym krokiem w kontekście wyjścia systemu BLIK za granicę. Obecnie z BLIKA mogą już skorzystać klienci jednego ze słowackich banków, a kolejne przygotowują się do wdrożenia. Dodatkowo PSP przymierza się do ekspansji w Rumunii.

„Choć nieoficjalnie się mówi, że w pierwszym etapie współpracy PSP z Revolutem dostęp do BLIK-a uzyskają wyłącznie użytkownicy w naszym kraju, to w przyszłości istnieje duża szansa, że ten polski system płatności wdrożą u siebie też klienci zagraniczni” – czytamy w materiale Rzeczpospolitej.

BLIK według firm inwestycyjnych i innych podmiotów, które wyceniają tego typu spółki ma już wartość jednorożca, czyli plus minus 1 mld EUR – mówił niedawno Zbigniew Jagiełło, członek rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. Celem fintechu jest dobicie do wartości 5 mld euro na koniec obecnej dekady.

W Polsce z usług Revoluta korzysta już ponad 3,5 mln klientów, a na całym świecie liczba ta wynosi 45 mln. Z kolei BLIK może się pochwalić 16 mln użytkowników.