Klienci fintechu w Europie (Wielka Brytania i kraje EOG) mogą już korzystać z Mobile Wallets, by wysyłać środki na dwa pierwsze portfele cyfrowe: M-Pesa (do Kenii) i bKash (do Bangladeszu), kolejne portfele i kraje pojawią się niebawem.

Szybkie przelewy na portfele cyfrowe w Revolut

Jak działa Mobile Wallets od Revolut? Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz adres email lub telefon, by środki znalazły się u odbiorcy, często niemal natychmiast (do 20 sekund), po drugiej stronie globu. Fintech wyjaśnia, że bezpośredni przelew na portfel cyfrowy to potencjalnie mniejsze ryzyko, że kwota utknie u któregoś z banków pośredniczących, jak ma to czasem miejsce w przypadku tradycyjnych przelewów.

Klienci Revolut w Europie (Wielka Brytania i kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego) mogą korzystać z usługi Mobile Wallets, aby wysyłać środki ze swojej aplikacji Revolut bezpośrednio na dwa pierwsze portfele cyfrowe: M-Pesa (do Kenii) i bKash (do Bangladeszu). Kolejne portfele i kraje pojawią się niebawem.

Portfele cyfrowe cieszą się uznaniem zarówno w krajach Azji, Afryki, jak i obu Ameryk. Przykładem jest M-Pesa (57 mln klientów) i jej pozycja w Kenii, oraz bKash (70 mln klientów) i jego popularność w Bangladeszu.

W komunikacie czytamy, że korzystanie z Mobile Wallets to koszt porównywalny jak w przypadku przelewów bankowych w Revolut. Aktualny cennik Revolut za usługę Mobile Wallets i wysłanie pieniędzy do Bangladeszu i Kenii:

  • Kenia (KES) 0,75% (minimum 1 GBP)

  • Bangladesz (BDT) 0,20% (minimum 1 GBP)