Przy okazji wydania nowej serii kart, Revolut przypomniał o możliwości handlu metalami szlachetnymi, srebrem i złotem. Funkcja ta jest dostępna bezpośrednio z poziomu aplikacji, w zakładce „Towary”.

Revolut wydał kartę pokrytą 24-karatowym złotem

Kolekcjonerska karta Revolut Gold 24 kt jest dostępna dla klientów w Europie (EEA), Wielkiej Brytanii i w USA. Mogą ją zamówić w aplikacji użytkownicy planów Plus, Premium i Metal, jak i darmowego planu Standard. Cena karty pokrytej złotem wynosi 59,99 EUR, obejmuje ona także koszt dostawy.

Seria kart wykonanych z hartowanej stali i następnie poddanych platerowaniu złotem jest ograniczona. Powstała z myślą o osobach, które stawiają na luksusowy design. Revolut radzi by nowe karty traktować w użytkowaniu z większą ostrożnością, tak by nie uszkodzić platerowanej powierzchni ostrą krawędzią.

Brytyjski fintech stale poszerza ofertę kart. W sierpniu do kolekcji, w której można znaleźć metalowe karty w kolorach Gold, Rose, Silver, Space Grey i Black dołączyła karta w odcieniu lawendy.

Z kolei w listopadzie Revolut udostępnił możliwość samodzielnego projektowania wyglądu kart, z pomocą liternictwa, obrazków, emotikonów i odręcznych rysunków. Opcja ta jest dostępna dla klientów korzystających z płatnych planów.