Innowacyjną cechą nowej funkcji jest to, że klienci nie tylko wybierają spośród gotowych wzorów tła karty, ale mogą je samodzielnie tworzyć bezpośrednio w aplikacji. Spersonalizowany obraz jest następnie nanoszony na fizyczną kartę. Autorski wzór jest grawerowany laserowo na powierzchni kart metalowych, dla klientów planu Revolut Metal lub nadrukowywany, dla klientów planu Plus i planu Premium. Personalizacja kosztuje niespełna 14 PLN.

To kolejna nowość od brytyjskiego fintechu. Kilka dni temu Revolut udostępnił w Polsce funkcję Stays, czyli platformę do wynajmu miejsc noclegowych.

Revolut udostępnia narzędzie do personalizacji kart

Revolut umozliwia samodzielne projektowanie wygladu karty

Podczas projektowania klienci mogą w każdej chwili cofać lub akceptować naniesione zmiany w zakresie tekstu, szkiców oraz gotowych emotikonów i obrazków. Gdy projekt nabierze oczekiwanych kształtów, można zobaczyć go w trybie podglądu i otrzymać potwierdzenie, że nie stanowi on wyjątku w zakresie treści, które mogą być publikowane na kartach Revolut.

Personalizowane karty są dostępne dla klientów Revolut korzystających z płatnych planów Plus, Premium i Metal. Klienci mają do dyspozycji karty z materiałów i w odcieniach charakterystycznych dla danego planu. Mogą też zrobić upgrade do planu Premium by zyskać większy wybór odcieni takich jak Gwiezdna Szarość, Srebrny lub Różano Złoty.

Z kolei, robiąc upgrade do planu Metal zyskują dostęp do 18-gramowych kart z hartowanej stali w odcieniach Lawendowym, Złotym, Różanym, Srebrnym, Gwiezdnej Szarości i Czarnym.

Personalizacja karty kosztuje 13,99 zł. Plan Plus oferowany jest w cenie 14,99 zł/mc, plan Premium w cenie 29,99 zł/mc, a plan Metal w cenie 49,99 zł/mc. Upgrade do wyższego planu można zrobić kilkoma kliknięciami, bezpośrednio z poziomu aplikacji.