Wielka Brytania to dom dla 13 decacornów – firm z sektora technologicznego wycenianych na minimum 10 mld dolarów. Z danych Innovate Finance wynika, że tylko w ubiegłym roku brytyjskie fintechy zebrały od inwestorów 11,6 mld USD, pozwalając wycenie wyspiarskiego sektora firm technologicznych przekroczyć poziom 1 biliona dolarów. 

Revolut rozszerza zakres oferowanych ubezpieczeń podróży

Nowy pakiet ubezpieczeniowy usług przeznaczony został na ponad 31 rynków Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zarówno obecni jak i nowi klienci kont Premium i Metal otrzymali już dostęp do ubezpieczenia podróżnego wprost z poziomu aplikacji.

Pakiet od Allianz Partners zapewnia m.in.: międzynarodową opiekę medyczną w razie nagłych wypadków w podróży, ochronę w razie opóźnienia lub zagubienia bagażu oraz ubezpieczenie od przerwania lub odwołania wyjazdu.

Klienci Revolut mają również do dyspozycji całodobowy numer assistance oraz usługi dodatkowe zależne od wybranego planu. Wariant Premium obejmuje m.in.: ochronę ubezpieczeniową dzieci do lat 17, a opcja Metal; rozszerzone OC w podróży oraz ochronę wkładu własnego przy wynajmie samochodu.

Wśród inicjatyw podejmowanych przez fintechy zawsze warto podkreślać te mające pozytywny wpływ za środowisko. Revolut całkiem niedawno wypuścił na rynek limitowaną serię kolekcjonerskich kart płatniczych „Sunset”.  Karta została zaprojektowana we współpracy z Liamem Payne – byłym członkiem zespołu One Direction i wykonana jest w 75% ze zrecyklingowanego plastiku.