Kursy Learn & Earn w aplikacji Revolut mają pomagać klientom poszerzyć wiedzę na temat świata kryptowalut i blockchain, popularnych tokenów i protokołów. W 2022 roku lekcje i testy Learn & Earn zyskały popularność w społeczności klientów Revolut, zwłaszcza wśród Gen Z i Millenialsów.

Nowy kurs wiedzy Revolut i Avalanche

Cztery dostępne już wcześniej kursy w aplikacji Revolut to: Podstawy wiedzy o kryptografii i kryptowalutach, Internet oparty na blockchainie na przykładzie Polkadot, Staking tokenów na przykładzie Polkadot, Zdecentralizowane giełdy na przykładzie 1Inch.

Kursy Learn & Earn zostały stworzone tak, aby pomóc klientom poszerzyć wiedzę na temat kryptowalut i powiązanych z nimi zagadnień. Mają interaktywną formę i kończą się testem wiedzy. Za zaliczenie wszystkich quizów klienci mogą zdobyć bonusy o łącznej wartości do 15€ wypłacane w poszczególnych tokenach (można je zachować, przeznaczyć do stakingu lub wymienić od razu na waluty FIAT).

Udostępniony w majówkę piąty kurs wiedzy Learn & Earn dotyczy smart kontraktów i posługuje się przykładem platformy Avalanche i jej tokena AVAX. W trakcie dwóch pierwszych lekcji klienci dowiedzą się m.in.:

  • Lekcja 1: Wprowadzenie – czym jest protokół konsensusu Avalanche, jak działa i czym różni się od innych blockchainów.

  • Lekcja 2: Skalowanie – koncepcja podsieci, jak model skalowania Avalanche może przyczynić się do rozwoju ekosystemu kryptowalut bez proporcjonalnego wzrostu zużycia energii.