Revolut Pro to jeden z elementów oferty Revolut Business dla przedsiębiorców. Fintech podkreśla, że w przypadku gdy potrzeby i skala biznesu rosną, można zrobić upgrade konta Pro do jednego z kont Revolut Business, które oferują funkcje dodatkowe. Wśród nich jest m.in. funkcja „Spend Management” służąca do zarządzaniu wydatkami służbowymi.

Konto dla freelancerów Revolut Pro debiutuje w Polsce

Revolut Pro to darmowe konto dla osób samozatrudnionych, programistów, influencerów, trenerów personalnych i innych osób zarabiających na własny rachunek. Służy do zarządzania wydatkami, płatnościami i przychodami pochodzącymi z jednoosobowej działalności gospodarczej, freelancu, okazji, zleceń lub dodatkowych form zarobku.

Nowe konto w ofercie Revolut dostępne jest obecnie w 8 krajach w Europie – Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Litwie. Revolut Pro można otworzyć w aplikacji fintechu, da się je łączyć z planami Standard, Plus, Premium i Metal. W praktyce ma ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej bez konieczności posiadania bankowego konta firmowego.

Revolut Pro pozwala przyjmować płatności błyskawicznie za pomocą urządzenia Revolut Reader, telefonem lub online dzięki kodom QR, linkom do płatności lub na fakturę. Konto daje dostęp do 1% cashbacku na karcie debetowej. Revolut Pro to także wielowalutowe płatności kartą fizyczną lub wirtualną, Google Pay i Apple Pay, oraz tradycyjne przelewy bankowe.

– 25% dorosłych Brytyjczyków generuje 20% swoich przychodów z prac dodatkowych. By zarządzić tą częścią swoich finansów, freelancerzy, przedstawiciele zawodów kreatywnych, osoby prowadzące drobny handel musiały do tej pory wybierać między kontem indywidualnym i pełnym kontem firmowym. Żadna z tych opcji nie jest optymalna. Revolut Pro to odpowiedź na rosnącą potrzebę niezależnych profesjonalistów, by efektywnie kontrolować finanse, przychody, wydatki i płatności za wykonaną pracę – mówi Jan Mier, odpowiedzialny za Revolut Pro z ramienia CEO Office.