Amerykańscy klienci Revoluta nie będą mogli kupować krypotwalut w aplikacji już od 2 września bieżącego roku. Z kolei możliwość sprzedaży kryptoaktywów ma zostać wyłączona 3 października. Usługi kryptowalutowe Revolut na innych rynkach mają być nadal dostępne.

Kryptowalutowe usługi Revoluta wycofane z USA

– W związku ze zmieniającym się środowiskiem regulacyjnym i niepewnościami dotyczącymi rynku kryptowalut w USA, wspólnie z naszymi bankowymi partnerami w Stanach Zjednoczonych, podjęliśmy trudną decyzję o zawieszeniu dostępu do kryptowalut za pomocą aplikacji Revolut w USA – stwierdza fintech w komunikacie.

Fintech udostępnił możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut w USA w 2020 roku. Usługi nie zdobyły jednak szczególnej popularności – Amerykanie stanowią obecnie mniej niż 1 proc. klientów korzystających z usług kryptowalutowych w aplikacji Revolut.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nastroje wokół branży krypto w USA uległy znacznemu pogorszeniu. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym był upadek giełdy FTX – swojego czasu wycenianej na 32 mld USD. Z kolei firmy takie jak Binance czy Coinbase znalazły się na celowniku SEC.

W czerwcu bieżącego roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance i jej CEO Changpeng Zhao, zarzucając szereg naruszeń przepisów dotyczących papierów wartościowych i oskarżając największą na świecie giełdę kryptowalut o zaangażowanie się w „rozległą sieć oszustw”. Tego typu sytuacje na pewno nie pomagają wizerunkowi branży w USA.