Otwarcie konta osobistego z wykorzystaniem usługi weryfikacji tożsamości poprzez logowanie do innego banku to proces w całości online, pozwalający otworzyć rachunek i rozpocząć korzystanie z niego w ciągu 15 minut.

Bank Millennium stawia na otwartą bankowość

By założyć w ten sposób konto, należy na elektronicznym wniosku jako formę podpisania umowy wybrać opcję Online i wskazać na liście inny bank, w którym mamy konto. Następnie wystarczy podać podstawowe dane i zalogować się na konto we wskazanym wcześniej banku w celu sprawdzenia tożsamości. Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu odpowiednich zgód, umowę zatwierdzimy hasłem SMS. Obecnie z usługi mogą korzystać osoby posiadające konto osobiste w Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku, Santanderze, PKO BP, a teraz również Credit Agricole i Getin Banku.

Również właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy nie mają jeszcze konta w Banku Millennium, mogą założyć konto firmowe Mój Biznes w pełni online, potwierdzając tożsamość logowaniem do innego banku, w którym mają swoje konto indywidualne.

Aby otworzyć konto firmowe, należy wejść na stronę Banku Millennium i wypełnić elektroniczny wniosek. Po wybraniu opcji online i wprowadzeniu podstawowych danych, klient w celu uwierzytelnienia tożsamości jest kierowany do strony logowania jednego z dziewięciu banków: Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, mBanku, Santandera, PKO BP, a także Credit Agricole i Getin Banku.

Po pozytywnej weryfikacji bank poprosi o uzupełnienie kilku danych. Po wprowadzeniu numeru NIP, pozostałe dane firmy uzupełnianie są automatycznie z rejestru CEIDG. Można też od razu zamówić kartę debetową do konta. Następnie należy zatwierdzić dyspozycję otwarcia konta kodem SMS, który przyjdzie na wskazany we wniosku numer telefonu.

Wniosek o kredyt ratalny dzięki otwartej bankowości

Kolejną usługą dostępną teraz również dla klientów banków Credit Agricole i Getin Bank jest wniosek o kredyt ratalny u partnerów Banku Millennium. Proces ten jest automatyczny i dostosowany do każdego typu urządzeń, a dane do uzupełnienia miały zostać ograniczone do minimum.

Klienci, którzy chcą zapłacić w ratach za zakupy w sklepach internetowych partnerów banku, podczas składania wniosku mogą potwierdzić swoją tożsamość, logując się do jednego z 10 banków – Banku Millennium, Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, mBanku, Santandera, PKO BP, Credit Agricole i Getin Banku. Wniosek jest procesowy w czasie rzeczywistym, klienci od razu finalizują kredyt. W przypadku jednego z banków wykorzystano tzw. przelew weryfikacyjny – w takiej sytuacji kredyt jest udzielony najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.