Zakupy będzie można zamówić przez aplikację Jush, z której początkowo będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy w części Śródmieścia, Starej Ochoty, Woli i Ursynowa. Klienci będą mogli wybierać spośród 1,3 tys. produktów znanych z sieci Żabka. Na razie aplikacja będzie dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS, ale w listopadzie pojawi się także wersja na Androida.

Żabka Jush – ekspresowe dostawy w Warszawie

Żabka zapowiadała wejście na rynek ekspresowych dostaw już kilka tygodni temu. Takim rozwiązaniem miał zająć się startup Lite e-Commerce powołany w ramach programu Żabka Future. Teraz wiadomo, że specjalna aplikacja będzie dostępna już od 21 października. Dzięki apce Jush zakupy mają być dostarczane w maksymalnie 15 minut. Cel jest dość ambitny.

– Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że zamówienie i dostawa produktu będą możliwe w ciągu jednego dnia. Obecnie, dzięki q-commerce klienci mogą mieć zakupy w swoim domu nawet w kwadrans. W ramach startupu Lite e-Commerce skupiamy się na rozwoju nowej usługi Żabka Jush. Zależy nam na dotarciu do klienta w szybkim czasie, aby otrzymał swoje zakupy właściwie „na już” – komentuje Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Obecnie startup Lite e-Commerce prowadzi rekrutację. Poszukiwani są m.in. kurierzy, pracownicy infolinii oraz kierownik magazynu artykułów spożywczych.

Ekspresowe dostawy udostępniła ostatnio także Biedronka. Dzięki rozwiązaniu Biedronka Express zakupy mają być dostarczane nawet w 15 minut – dzięki współpracy z Glovo.