W pierwszym kroku klient musi pobrać na telefon aplikację Wonga Pay, a następnie zarejestrować się. Poza wysłaniem zdjęć dowodu osobistego, aplikacja przeprowadzi weryfikację biometryczną (narzędzie do weryfikacji dostarczyła wrocławska firma Identt). Po udanej rejestracji klient otrzyma od Wonga Pay limit do 7 tys. PLN z kartą wirtualną, a na życzenie klasyczną kartę plastikową.
Aplikacja Wonga Pay już dostępna
W Wonga Pay każdy klient będzie miał rachunek płatniczy, do którego zostanie nadany indywidualny numer IBAN. Dzięki temu klient będzie mógł: płacić kartą debetową Visa, wypłacać gotówkę w bankomacie, czy rozkładać wszystkie zakupy na raty.
– Jeśli klient zrobi zakupy lub wypłaci gotówkę w bankomacie, a wykorzystaną kwotę zwróci nam do 15 dnia kolejnego miesiąca, to nic dodatkowo nie płaci. Jeśli nie odda wykorzystanej kwoty w tym terminie, to może ją rozłożyć na pięć rat. Każda spłacona kapitałowa część raty przywraca wykorzystany wcześniej limit – mówi Agnieszka Szczepanik, członkini zarządu Wonga, która nadzoruje ten projekt.
Wydana w czerwcu aplikacja to pierwsza odsłona Wonga Pay, aplikacja ze wszystkimi funkcjonalnościami będzie dostępna za kilka miesięcy. Aplikacja powstała we współpracy z Visa oraz ITCARD
– W Visa stawiamy na budowanie otwartej sieci łączącej naszych partnerów, klientów, fintechy wspierając innowacje. Zależy nam na tym, by oferować fintechom możliwość międzynarodowej współpracy z bankami i sprzedawcami, a także globalny zasięg, zaufaną markę i unikalną skalę. Właśnie w ten sposób pomagamy im osiągnąć ich cele. Dajemy fintechom dostęp do nowoczesnych technologii i ekosystemu płatniczego, znacząco ułatwiając wdrożenia nowych rozwiązań i rozwój biznesu – mówi Sebastian Geldner, dyrektor rozwoju biznesu Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.