– W programie „MOCne w biznesie” chcemy wspierać przedsiębiorczynie w Polsce. Kobiety w biznesie mają wiele do zaoferowania, często potrzebują jedynie wzmocnienia swojego poczucia wartości i pewności co do planowanej drogi. Z raportu przygotowanego przez fundację Startup Poland wynika, że nadal więcej firm jest zakładanych przez mężczyzn, pomimo że te zakładane przez kobiety radzą sobie lepiej na rynku –mówi Agnieszka Przybylska, odpowiedzialna za program MOCne w Biznesie w Santander Bank Polska.

Santander i PFP nagrodzą najciekawsze pomysły na biznes

W konkursie grantowym kobiety, które planują rozwój swojej firmy lub jej założenie, mogą wygrać 10 nagród o wartości 11 tys. zł każda. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, związany z pozyskaniem nowych kompetencji – np. szkolenia czy studia podyplomowe. Wystarczy złożyć biznesplan z opisem pomysłu na nową inwestycję lub rozpoczęcie działalności.

Z kolei przedsiębiorczynie, które mają ciekawy pomysł na biznes biorąc udział w konkursie mogą liczyć na wsparcie inwestorów. Cztery kobiety, które przedstawią najciekawsze propozycje biznesowe skorzystają z inwestycji w biznes o równowartości do 50 tys. euro każda.

Do konkursów można przystąpić do 30 września 2022 roku. Formularze zgłoszeniowe oraz regulaminy konkursów znajdują się pod tym linkiem. Na stronie programu „MOCne w biznesie” można znaleźć także informacje na temat otwartego cyklu warsztatów dla kobiet prowadzących lub planujących otworzyć własny biznes.