W dniach 10-11 maja 2023 roku Poznań i Wielkopolska jako gospodarze kongresu Impact’23 staną się ważnym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Znamy pierwszych prelegentów Impact’23

Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z czołowych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki.

Nie inaczej będzie i tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 jest Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i poczytnych ekonomistów na świecie. Taleb w jednej ze swoich książek pt. „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności.

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także historyk i autor Adam Tooze. W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję dyrektora Instytutu Europejskiego.

Nazwiska kolejnych prelegentów, których będzie można spotkać podczas Impact’23 w Poznaniu będą ogłaszane już niedługo. Wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi wiodących krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy. Będą oni dyskutować ze szefami światowych firm, technologami i naukowymi autorytetami.

Ruszyła rejestracja do kolejnej edycji kongresu Impact

Łącznie w czasie dwóch dni wydarzenia Impact’23 na sześciu scenach uczestnicy dyskutować będą w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów wiosną 2023 r. zadebiutują: Future Societies, Sustainable Fashion i Foodtech.

Najbliższemu kongresowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, jak na przykład konkurs dla startupów, warsztaty dla liderów biznesu, food festiwal czy trening biegowy.

Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com. Sprzedaż biletów już ruszyła, a ich liczba jest ograniczona.