Właściciel elektronicznej puszki może rozesłać link do eSkarbonki swoim bliskim i znajomym, poszerzając tym samym grono potencjalnych darczyńców. Założyć eSkarbonkę w szybki i prosty sposób można na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/, a datki za ich pomocą będą zbierane do 28 stycznia 2024 r. do północy.

Mastercard po raz kolejny udostępnia eSkarbonki

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie już 28 stycznia 2024 roku. elem zbiórki, której mottem jest „Tu wszystko gra OK!”,  jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Dodatkowo, osoby, które jako sposób wpłaty wybiorą kartę Mastercard, będą mogły wziąć udział w grze online, która została przygotowana specjalnie z okazji Finału WOŚP i wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Gracze swoim wynikiem będą mogli podzielić się w social mediach i rywalizować z innymi.

Jak dotąd założono prawie 90 tysięcy eSkarbonek, za pomocą których zebrano ponad 56,5 miliona zł.

Jak sprawdzić wiarygodność eSkarbonki?

Wszystkie eSkarbonki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są dostępne pod linkami zaczynającymi się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/. Strona chroniona jest przez bezpieczne połączenie i ma certyfikat bezpieczeństwa, warto jednak upewnić się, czy po wejściu na stronę w pasku wyszukiwania pojawia się „zielona kłódka”.

Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo, każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke. Do zbiórki można dołączyć również korzystając ze strony głównej eSkarbonki, która zawsze znajduje się pod tym samym adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/.