Rynek mobilności rozwija się w bardzo szybkim tempie. Coraz więcej ludzi mieszka w miastach, dlatego wzrasta zapotrzebowanie na nowe środki transportu. Przykładem takich rozwiązań mogą być między innymi hulajnogi elektryczne, skutery elektryczne, czy samochody na minuty. Dostęp do tego typu rozwiązań ma mieć już 11,5 mln Polaków.

Free Now zapowiada nowości i chwali się wynikami

– Zmiana brandu przez znaną markę to zawsze ciężkie zadanie. Zarówno dla samej firmy, jak i dla użytkowników, którzy muszą zaakceptować taką zmianę. Jesteśmy już 2 miesiące po rebrandingu i jestem przekonany, że nasi użytkownicy są już oswojeni z nowym brandem. Był to dla nas duży nakład pracy operacyjnej – musieliśmy okleić na nowo wszystkie samochody, ale jesteśmy zadowoleni z efektów. Po rekordowych ilościach kursów widzimy, że było warto – komentuje Krzysztof Urban.

Obecnie z Free Now współpracuje w Polsce około 4 tys. kierowców, a do końca roku ich liczba ma zwiększyć się nawet do 6 tysięcy. Oznacza to, że firma jest największą korporacją taxi w Warszawie i prawdopodobnie największą w Polsce – pomimo działalności tylko w 7 największych miastach. Blisko połowa przejazdów w dużych miastach jest już zamawianych przez aplikację.

Jeszcze przed końcem 2019 roku w aplikacji Free Now będzie można wypożyczać hulajnogi hive. Kiedy dokładnie? Na razie nie wiadomo. Elektryczne jednoślady mają być jednak dostępne we wszystkich miastach, w których działa Free Now. Przypomnijmy, że hive to spółka należąca do grupy Free Now. Więcej ciekawych informacji znajdziecie w rozmowie z Krzysztofem Urbanem – między innymi o usłudze match, czy zmianach w ustawie o transporcie drogowym.