Kwota inwestycji nie została ujawniona. Fintech Curve pozwala użytkownikom konsolidować wiele kart w jeden „plastik” i aplikację. Teraz celem spółki jest ograniczenie strat i osiągnięcie rentowności. Od momentu powstania Curve pozyskało już 250 mln USD dofinansowania.

Fintech Curve z inwestycją od Samsung Next

Curve współpracuje już z Samsung Pay+ w Wielkiej Brytanii. Teraz nowe finansowanie ma pomóc w rozwoju fintechu. Korzystna dla spółki zapewne okaże się także umowa Apple z Komisją Europejską, w ramach której spółka z Cupertino „otworzy” iPhone’y dla zewnętrznych operatorów portfeli mobilnych. Curve uruchomiło już swoją alternatywę dla Apple Pay, która ma być dostępna na iOS w całej Europie jeszcze w tym roku.

Portfele cyfrowe mają odpowiadać za połowę wszystkich wydatków w e-commerce w Wielkiej Brytanii, o wartości szacowanej na 203,5 mld GBP do 2027 roku.

We wrześniu 2023 roku Curve pozyskało 58 mln funtów dofinansowania w rundzie C. Wtedy fintech został wsparty przez Britannia, IDC Ventures, Cercano Management, Cohen Circle i Outward VC.