Zarówno Xiaomi Pay jak i SwatchPAY to cyfrowe portfele, pozwalające płacić zbliżeniowo zegarkiem. W Xiaomi Pay, po wprowadzeniu hasła zabezpieczającego, można płacić przez 24 godziny lub do chwili zdjęcia urządzenia z nadgarstka – wówczas, by zapłacić zbliżeniowo, trzeba ponownie wpisać hasło.

Xiaomi Pay i Swatch Pay w Santander Bank Polska

W SwatchPAY karta jest kodowana na pasywnym czytniku NFC w urządzeniu, co powoduje, że nie trzeba odblokowywać urządzenia, jest ono stale gotowe do płacenia, ale transakcje powyżej 100 zł trzeba potwierdzić, podając PIN do karty. Najtańsze modele zegarków umożliwiających płatności zbliżeniowe zaczynają się od około 350 PLN.

Do płatności zbliżeniowych potrzebny jest zegarek Xiaomi lub Swatch oraz telefon z zainstalowaną aplikacją mobilną Mi Fitness lub SwatchPAY.

Xiaomi Pay jest już dostępne w takich instytucjach w Polsce jak Alior Bank, mBank, Nest Bank, BNP Paribas, Banki Spółdzielcze SGB, Banki Spółdzielcze BPS, Credit Agricole, PKO Bank Polski, Bank Pekao, a także fintechy ZEN oraz Curve.

Z kolei do portfela Swatch Pay można podpiąć karty od PKO BP, mBanku, BNP Paribas, Alior Banku, Credit Agricole, Nest Banku, Getin Noble Banku, czy fintechu Curve.