Rozwiązanie API Upvest obejmuje usługi brokerskie, rozliczeniowe i depozytowe, umożliwiając swoim klientom korzystanie z inwestycji w czasie rzeczywistym.

Fintech Shares rozszerza swoją ofertę inwestycyjną

API Upvest, które zaprojektowano jako rozwiązanie PnP (plug-and-play), ma umożliwić klientom Shares łatwy proces inwestowania. Dzięki posiadaniu przez Upvest wszystkich licencji BaFin na usługi brokerskie i depozytowe, fintech zaoferuje inwestycje dla społeczności Shares we wszystkich krajach Europy.

Kilka dni temu pisaliśmy o udostępnieniu inwestowania w ETF-y w ofercie Revoluta. W tym przypadku brytyjski fintech również nawiązał współpracę z berlińskim Upvest. Klienci Revolut mogą inwestować w jednostki ponad 100 funduszy ETF już od kwoty 1 EUR.

Z kolei aplikacja Shares zadebiutowała w Polsce w kwietniu bieżącego roku. Do swoich działań startup angażuje ambasadorów stanowiących rdzeń oferty społecznościowej. Fintech oferuje możliwość inwestowania od 1 EUR na szyfrowanej platformie inwestycyjnej dla użytkowników iOS oraz Android. Subskrypcja wybranych treści ambasadora wynosi 2,99 EUR/miesiąc.

Startup pobiera opłatę od kupna i sprzedaży aktywów cyfrowych w wysokości 1,49%. Platforma umożliwia dzielenie się swoją aktywnością inwestycyjną i opiniami z innymi użytkownikami platformy – zarówno w Społecznościach, jak i w mediach społecznościowych.