Dzięki otrzymanym licencjom Shares będzie mogło rozszerzyć swoją ofertę na rynku polskim. Oprócz kryptowalut, klienci z Polski uzyskają dostęp do akcji z giełd amerykańskich i europejskich oraz ETFy.

Fintech Shares z ważnymi zgodami od regulatorów

Shares to mobilna aplikacja do inwestowania, która zadebiutowała w Polsce w kwietniu bieżącego roku. Członkowie mogą dzielić się informacjami i uczyć się od innych inwestorów. To platforma do zawierania transakcji, zarządzania swoim portfelem i omawiania możliwości inwestycyjnych z przyjaciółmi i rodziną.

W rok od startu korzysta z niej ponad 150 tys. osób na świecie. Celem Shares jest obniżenie barier wejścia do inwestowania. Użytkownicy mogą inwestować w akcje notowanych spółek od 1€, kupować kryptowaluty, oraz śledzić aktywność, portfele i wyniki innych członków społeczności. Dodatkowo udostępniona została usługa subskrypcji społeczności bardziej doświadczonych inwestorów, nazywanych 'Inwestorami Premium’, których celem jest edukacja użytkowników.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o współpracy Shares z berlińskim fintechem Upvest. Dzięki temu oprócz kryptowalut i akcji z giełd amerykańskich klienci z Polski mieli otrzymać możliwość inwestycji właśnie w europejskie akcje i ETFy oraz co ważne w akcje ułamkowe. Teraz zezwolenie od francuskich regulatorów jest kolejnym krokiem do tego celu.