Shoper stale rozszerza portfolio usług dodatkowych, w tym wspierających finansowanie działalności w e-commerce. W gronie partnerów platformy oprócz Brutto znalazły się miedzy innymi fintechy Booste oraz Uncapped. Ponadto Shoper zainwestował w agencję Selium, a także agencję Sempire, zajmującą się pozycjonowanie sklepów internetowych.

E-sklepy Shoper mogą wnioskować o finansowanie w panelu obsługi

Dzięki partnerstwu z Brutto, platforma Shoper pozwala sprzedającym wnioskować o dodatkowe środki wprost z poziomu panelu obsługującego ich sklep internetowy. Proces wnioskowania o finansowanie odbywa się w pełni online, w obrębie platformy Shoper.

– Udostępniamy właścicielom sklepów Shoper bardzo komfortowy, szybki i w pełni bezpieczny proces wnioskowania o dodatkowe finansowanie na zakup nowych towarów, pensje czy inwestycje w usługi marketingowe. Dzięki temu, że wszystko odbywa się wewnątrz panelu prowadzonego przez nich sklepu, sprzedawcy nie muszą poddawać się zewnętrznej weryfikacji tożsamości ani wypełniać kłopotliwych formularzy – mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

– Maksymalny początkowy limit, jaki może otrzymać sprzedawca to 50 tys. zł (w kolejnym etapie współpracy limit zwiększony będzie aż do 150 tys. zł). Pozyskane w ten sposób pieniądze można wykorzystać na dowolny cel biznesowy. Spłata zobowiązania odbywa się w cyklach dziennych i stanowi stały procent obrotu sklepu – dodaje Łukasz Piechowiak.

Decyzja o udzieleniu pożyczki firmowej podejmowana jest na podstawie historii sprzedaży sklepu na platformie Shoper. Spółka Brutto, z którą Shoper nawiązał partnerstwo, należy do grupy PragmaGO i specjalizuje się w finansowaniu dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.