Shoper udostępnia ekosystem do prowadzenia sprzedaży online dla ponad 33 tys. firm (na koniec 2021 r.). Jego głównym elementem jest platforma do prowadzenia własnego sklepu internetowego. Wokół niej spółka oferuje szereg usług dodatkowych. Są to m.in. płatności internetowe, usługi reklamowe i logistyczne dla branży e-commerce.

Shoper i Alibaba.com łączą siły

Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, wyniosły blisko 91 mln zł.  Z kolei skorygowany zysk EBITDA 32 mln zł. Wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł. Współpraca ma umożliwić polskim producentom i sektorowi MŚP udział w globalnym handlu.

Dzięki umowie, Shoper otrzymał status Alibaba Gold Partner. To oznacza, że polscy producenci i dostawcy zyskują od teraz dostęp do światowych rynków oraz nowych klientów. Co więcej, Shoper zapewni kompleksowe wsparcie i obsługę sprzedaży na zagranicznej platformie.

Szybki wzrost sprzedaży wielokanałowej to jeden z kluczowych obszarów inwestycji Shoper. W maju br. spółka zainwestowała w agencję Selium, która specjalizuje się w obsłudze sprzedaży wielokanałowej. Połączenie wiedzy, doświadczenia i potencjału zespołów Shoper i Selium pozwoli teraz polskim firmom z sukcesem realizować swoje ambicje w zakresie sprzedaży transgranicznej za pośrednictwem Alibaba.com.