Simpl.rent to startup założony w 2019 roku, który podjął się stworzenia nowego standardu na rynku najmu w obszarze weryfikacji najemców i ograniczania ryzyka związanego z wynajmem. Za jego powstanie odpowiada 4 założycieli: Piotr Pajda, Filip Dykas, Marcin Kopeć oraz Aleksander Radolak.

Co oferuje fintech simpl.rent?

Flagowym produktem simpl.rent jest Certyfikat Najemcy stanowiący w pełni zdalną weryfikację najemców. Wiarygodność potencjalnego najemcy sprawdzana jest pod kątem tożsamości, historii kredytowej oraz wysokości zarobków w stosunku do kwoty czynszu nieruchomości. Dzięki wykorzystaniu technologii, danych pochodzących od  instytucji finansowych i otwartej bankowości weryfikacja wymaga minimalnego zaangażowania stron, a najemca ma gwarancję bezpieczeństwa wrażliwych danych.

Drugim kluczowym produktem tworzonym wspólnie z PZU są pakiety ubezpieczeniowe dla najemcy i wynajmującego. Pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie czynszu obniża ryzyko braku płatności przez najemcę, a w połączeniu z Certyfikatem Najemcy, jest dostępne dla właściciela z obniżoną składką.

Do partnerów simpl.rent należą także OLX i Otodom, a klientami są najwięksi agenci nieruchomości np. Nowodworski Estates, Maxon Nieruchomości i sektor najmu instytucjonalnego (PRS) reprezentowany m.in. przez Resi4Rent i Vantage Development. Spółka zdobyła także główną nagrodę podczas Startup Areny organizowanej przy okazji Fintech Summit Poland 2021. W rozwój startupu są zaangażowani aniołowie biznesu, między innymi związany z rynkiem finansowym i ubezpieczeniowym Paweł Zylm, były prezes BRE Ubezpieczenia i laureat nagrody Business Angel of the Year by Cobin Angels.