Dotychczas na polskim rynku nie było miejsca, które łączyłoby profesjonalistów z indywidualnymi klientami. Flatbingo ma być uzupełnieniem tej niszy i wraz z weryfikacją najemców oraz produktami od simpl.rent, stanowić kolejny etap profesjonalizacji polskiego rynku – czytamy w komunikacie.

Rusza Flatbingo. Nowa platforma od simpl.rent

Właściciele i najemcy mają otrzymywać dzięki Flatbingo dostęp do wielu usług w jednym miejscu i pomoc w bezpiecznym wynajmie, a profesjonaliści skuteczne narzędzie do pozyskiwania nowych klientów, referencji i budowania widoczności marki.

Za stworzeniem Flatbingo stoją założyciele startupu simpl.rent, który zrewolucjonizował rynek wynajmu mieszkań przez przeniesienie procesu weryfikacji najemców do online oraz możliwość zdalnego wprowadzenia najemcy do mieszkania.

Firma wprowadziła także do oferty ubezpieczenie płatności czynszu oraz pakietów ubezpieczeniowych dla najemców i wynajmujących wraz z PZU.

– Podczas rozmów z prywatnymi właścicielami i najemcami niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, gdy prosili nas o rekomendację agencji nieruchomości lub zarządcy w wybranej okolicy. Zauważyliśmy jednocześnie, że rynek wynajmu mieszkań jest mocno rozproszony, bo z powodzeniem funkcjonują na nim zarówno duże agencje o zasięgu ogólnopolskim, jak również mniejsi pośrednicy lub pojedynczy agenci, którzy doskonale poruszają się po rynkach lokalnych. Pomyśleliśmy, że brakuje miejsca, które dawałoby klientom możliwość łatwego znalezienia i wyboru, a następnie ocenienia współpracy z profesjonalistą rynku najmu – mówi Filip Dykas, założyciel simpl.rent.

Co nowego pojawi się na Flatbingo?

Flatbingo umożliwi klientom – szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wynajmem lub pierwszy raz szukają mieszkania – wybrać sprawdzonego partnera. System ocen i referencji pozwoli konsumentowi porównać firmy działające na danym terenie i wybrać tę, która poprowadzi go przez dość skomplikowane realia polskiego rynku najmu.

W najbliższym czasie platforma Flatbingo zyska nowe funkcjonalności – porównywarkę usług oraz kalkulator korzyści, który biorąc pod uwagę indywidualne kryteria, pomoże ocenić czy skorzystanie ze wsparcia eksperta będzie bardziej opłacalnie, niż samodzielne przejście przez procesy związane z najmem. Dodatkowo, sukcesywnie będzie rozbudowywana baza firm oraz dostępnych na platformie lokalizacji. Dołączenie do portalu i korzystanie z niego jest darmowe.