Prokuratura w Monachium zamroziła ponad pół miliarda euro w majątku prywatnym m.in. byłego prezesa zarządu Wirecard Markusa Brauna (obecnie przebywa w areszcie), poszukiwanego Jana Marsalka oraz dwóch innych osób. Marsalek jest na liście Interpolu najbardziej poszukiwanych osób w Europie. Jego podobizna, wraz z informacją o tym, że jest poszukiwany, znajduje się na licznych billboardach w Niemczech.

Willa za 45 tys. EUR miesięcznie

Z ustaleń Frankfurter Allgemein Sonntagszeitung wynika, że Braun był właścicielem kilku nieruchomości w Monachium, Wiedniu i Kitzbühel – najbardziej znanego austriackiego ośrodka narciarskiego.

Braun zarządzał swoimi aktywami za pośrednictwem firmy zarejestrowanej w Monachium. Szacuje się, że wartość jego majątku mogła wynieść nawet 170 mln EUR w 2017 roku. W przypadku Jana Marsalka gazeta zwraca uwagę, że wynajmował on willę w w stolicy Bawarii, której miesięczny czynsz wynosił aż 45 tys. euro. Właściciele nieruchomości od dwóch miesięcy nie otrzymali zapłaty.

Niemiecki Wirecard stał się bohaterem największej afery w sektorze fintech, która wybuchła na początku czerwca br. po ogłoszeniu, że firma „zgubiła” prawie 2 mld EUR. W efekcie Wirecard znalazł się w upadłości. Obecnie syndyk sukcesywnie sprzedaje „działające” aktywa Wirecard do innych podmiotów.

/LP/Fintek.pl