Partner serwisu Visa dla biznesu

Softbank poinformował o stracie blisko 13 mld USD. Jack Ma odchodzi

Fintek
Fintek
#Fundraising
Opublikowano: 18 maja 2020, 18:47 Aktualizacja: 19 maja 2020, 12:41

Japoński SoftBank poinformował o stracie blisko 13 mld USD. To pierwsza strata od 15 lat. Współzałożyciel Alibaby – Jack Ma, zrezygnował ze stanowiska w zarządzie SoftBanku.

SoftBank

SoftBank operuje funduszem wartym 100 mld USD, który inwestuje w startupy technologiczne. Firma słynie z odważnych inwestycji w innowacyjne projekty – posiada udziały m.in. w takich gigantach jak Uber, Didi czy Grab.

SoftBank i WeWork

Jednak w ostatnim czasie SoftBank nie ma dobrej passy. Za złe wyniki finansowe odpowiada nie tylko koronawirus, ale też kłopoty m.in. WeWorka, którego SoftBank jest inwestorem. Duża, bezprecedensowa strata to zły sygnał dla przyszłości finansowania startupów technologicznych, ale w większym stopniu jest to zmartwienie inwestorów niż samych technologii.

Tutaj znajdziesz wyniki finansowe SoftBanku.

Jack Ma ustąpił ze stanowiska w zarządzie

Wcześniej, bo we wrześniu, chiński miliarder zrezygnował z funkcji prezesa wykonawczego w Alibabie. Ma uzasadnił swoją decyzję chęcią skupienia się na filantropii.

Przypomnijmy, że wiele lat temu SoftBanku zainwestował 20 mln dolarów w młodą firmę Alibaba, która wyrosła na jedną z największych spółek e-commerce na świecie. Dzisiaj udziały SoftBanku w Alibabie są warte ponad 130 mld USD.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

softbank-poinformowal-o-stracie-blisko-13-mld-usd-jack-ma-odchodzi