Partner serwisu Visa dla biznesu

Spotify z rekordowym wynikiem. Prawie 300 mln użytkowników

Fintek
Fintek
#Koronawirus#Technologie
Opublikowano: 29 kwietnia 2020, 14:57 Aktualizacja: 29 kwietnia 2020, 14:59

Pandemia koronawirusa uderzyła w praktycznie każdy sektor gospodarki. Wydaje się jednak, że dostawcy muzyki w streamingu są odporni na pandemię. Spotfiy pochwaliło się wynikami za I kw. 2020 roku – przychody spółki przekroczyły oczekiwania analityków i wyniosły ponad 1,8 mld dolarów. Liczba aktywnych użytkowników wyniosła zaś 286 mln.

Spotify wchodzi na NYSE

Spotify zaraportowało 130 mln płatnych subskrypcji i 163 mln w wersji bezpłatnej. Firma pochwaliła się wzrostem liczby użytkowników o ponad 30%. Jednak nie oznacza to, że spółka nie odnotowała negatywych zmian w związku z pandemią. Chociaż Spotify podkreśla, że sytuacja firmy będzie stabilna, to na niektórych rynkach odnotowała straty m.in. w Hiszpanii i we Włoszech.

Uzależnieni do Spotify

Koronawirus zmienia sposób konsumpcji treści. „Każdy dzień przypomina weekend” – napisano w sprawozdaniu. Usługi streamingu muzyki zyskały na popularności szczególnie w trakcie wykonywania czynności domowych. Spadło natomiast użycie aplikacji w samochodach czy za pośrednictwem urządzeń typu wearable (wykorzystywane np. w drodze do pracy lub aktywności fizycznej).

Firma podkreśla, że model freemium sprawdza się. Aż 60% użytkowników Spotify zaczyna od bezpłatnej wersji (z reklamami), by następnie upgradeować ją do płatnej wersji premium. Z danych Spotify wynika też, że 70% użytkowników, którzy zrezygnują z usługi, wraca do niej przeciętnie po 45 dniach. Dlatego firma wierzy, że jest dobrze przygotowana na pandemię i nawet jeśli dojdzie do znacznego odpływu użytkowników, to szybko wrócą oni do korzystania z płatnej wersji usługi.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

spotify-z-rekordowym-wynikiem-prawie-300-mln-uzytkownikow