Stuart to firma z branży logistyki technologicznej, która od momentu powstania w 2015 r. w Paryżu skupia się na dostawach w mieście. Firma łączy różnej wielkości przedsiębiorstwa z kurierami. Obecnie Stuart realizuje miliony dostaw miesięcznie w 100 miastach w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Polsce. Francuska firma jest spółką zależną DPDgroup. 

Stuart wjeżdża do Łodzi i oferuje kurierski pick-up

Francuska firma rozpoczyna działalność w trzecim co do wielkości mieście w Polsce. Po Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Katowicach przyszedł czas na Łódź. Jest to możliwe za sprawą współpracy z firmą AmRest. Jest to międzynarodowy operator zarządzający markami branży gastronomicznej z siedzibą w Madrycie.

Spółka AmRest, która zarządza w Polsce markami KFC, Pizza Hut oraz Burger King, to jeden z klientów Stuart w Polsce obok biznesów takich jak Sphinx, North Food, Rebel Tang czy sieci Społem. Na całym świecie start-up obsługuje szybkie dostawy już od ponad 8 tys. firm, m.in. Apple, Nike, Ikea czy Zara.

Czym charakteryzuje się firma Stuart?

W przeciwieństwie do klasycznych modeli biznesowych z branży quick commerce, francuska firma nie posiada własnych dark store’ów. Całość usługi opiera się na łączeniu biznesów z kurierami działającymi na terenie danej miejscowości. Stuart uruchamia także nową funkcję, która umożliwia jednorazowe zamówienie przesyłki bez konieczności uprzedniego integrowania systemu z IT.

Kurierski „pick-up” przeznaczony jest głównie dla klientów indywidualnych. Nowa usługa będzie dostępne w lokalach firmy AmRest. Wystarczy wejść na platformę Stuart, założyć tam konto i dokonać pierwszego zamówienia, wpisując informację o miejscu odebrania przesyłki oraz jej doręczenia. Następnym krokiem jest wybór wielkości paczki w zależności od potrzeb oraz zaznaczenie preferowanej godziny odbioru przesyłki.

Cena takiej usługi liczona jest w zależności od dystansu oraz rodzaju wybranego transportu, jednak za każdym razem będzie widoczna przed dokonaniem zamówienia. Jak przekonuje firma, jej klientem może zostać każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na ekspresowej dostawie dla swoich odbiorców.