Piotr Przybysz ma ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesami w obszarze produkcji, łańcucha dostaw, logistyki, jakości i digitalizacji procesów operacyjnych. Przez minione 14 lat zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w grupie Dellner, producenta systemów łączących pociągi pasażerskie, gdzie odpowiadał za zarządzanie projektami rozwojowymi, inwestycjami w nowe technologie i “green field” oraz skalowanie działalności centrum operacyjnego uczestniczącego w globalnym łańcuchu dostaw.

Nowi członkowie w zespole startupu SunRoof

Wcześniej, przez 8 lat Piotr związany był z Danfoss, gdzie jako dyrektor operacji odpowiadał za działania rozwojowe, zarządzanie zmianą, wdrażanie ERP, standaryzację procesową, relokacje produkcji i budowanie kultury LEAN, a także z firmą GESTRA, w której rozpoczynał swoją karierę jako inżynier procesu. Ostatnio współpracował też z EATON Automotive jako program manager EMEA Vehicle Group.

Z kolei Marcin Rulnicki to manager z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym na wysokich szczeblach zarządzania finansami w międzynarodowych organizacjach. Przez 12 lat związany był z grupą Asseco, z czego przez ostatnich 9 lat pełnił obowiązki dyrektora finansowego Grupy Asseco South Eastern Europe, notowanego na warszawskiej GPW producenta oprogramowania i dostawcy usług IT.

Wcześniej jako Corporate Finance Manager w Asseco Poland był odpowiedzialny między innymi za akwizycje i nadzór właścicielski nad zagranicznymi inwestycjami Grupy Asseco. W tej roli pełnił funkcję członka rady dyrektorów Grupy Asseco, odpowiedzialnego za finanse, a także zasiadał w organach spółek Formula Systems (Izrael), matrix42 A.G. (Niemcy) oraz Asseco South Western Europe (Hiszpania). W swojej karierze zarządzał też zespołami finansowymi w firmach inwestujących w nieruchomości Heitman oraz Zachodni Fundusz Inwestycyjny NFI. Wcześniej pracował również jako audytor w Arthur Andersen oraz EY. Marcin posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Startup SunRoof kontynuuje ekspansje

W ciągu ostatnich 2 lat SunRoof znacząco rozwinął swoją działalność w Polsce, Szwecji i Niemczech i ma być na tych rynkach najszybciej rosnącym dostawcą instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem (BIPV). Do tej pory startup sprzedał dachy solarne za łączną kwotę ok. 150 mln zł.

We wrześniu bieżącego roku SunRoof pozyskał 70 mln zł w rundzie finansowania, której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Wcześniej, w rundzie seed zebrał 20 mln zł finansowania na dalszą ekspansję w Europie i USA, a także rozwój platformy do zarządzania i handlu energią. W ostatnim czasie firma postawiła m.in. na zdigitalizowanie i zautomatyzowanie procesów finansowych, sprzedażowych czy marketingowych, co pomoże w rozszerzeniu działalności o kolejne kraje.

– Naszą ambicją zawsze było budowanie silnej, globalnej organizacji. Udało nam się już zdobyć pozycję lidera na rynku i najszybciej rosnącej firmy w naszej branży. Piotr i Marcin dołączają do SunRoof w ważnym dla nas momencie, gdy chcemy zapewnić dostęp do zdecentralizowanych systemów zielonej energii właścicielom domów w całej Europie. Swoim doświadczeniem i ekspercką wiedzą wzmacniają naszą zdolność do dalszego, dynamicznego rozwoju – mówi Lech Kaniuk, Co-Founder i CEO SunRoof.