Klienci iTaxi najczęściej wybierają możliwość rozliczenia bezgotówkowego za kurs, czyli dokonują płatności via aplikacja. Z informacji prasowej wynika, że 70% aż klientów rozlicza się w ten sposób. Kierowcy przyzwyczaili się do tego, ale to wcale nie oznacza, że jest to dla nich świetne rozwiązanie, bo na rozliczenie muszą zwykle poczekać kilka dni – zanim trafią do nich pieniądze, które zarobili, najpierw dochodzi do rozliczeń między pośrednikami.

A czasy są trudne i każdy dzień oczekiwania sprawia, że może się odechcieć prowadzenia biznesu w ogóle, zwłaszcza gdy trzeba wykorzystywać oszczędności lub dokładnie wyliczać dostępne środki, by mieć na paliwo na kolejny dzień. Nie jest też komfortowe proszenie klientów, by wyjątkowo rozliczyli się gotówkowo.

Salary finance w iTaxi

Dzięki wdrożeniu Symmetrical, który niedawno otrzymał od inwestorów 25 mln zł na dalszy rozwój, kierowcy mogą pobrać zaliczki na poczet przyszłego rozliczenia. Co do zasady, będą mogli od razu korzystać ze swoich zarobionych pieniędzy – to główna idea podmiotów z branży salary finance, w którym to obszarze działa Symmetrical.

Wygodna one-clickowa zaliczka na żądanie to nie tylko dodatkowy benefit, ale przede wszystkim rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo finansowe na wypadek niespodziewanych sytuacji (np. konieczna naprawa pojazdu).

Rozwiązanie oferowane przez Symmetrical Labs obecnie znajduje się w ostanitej fazie testów na dedykowanej grupie kierowców. Jeśli zakończą się one pomyślnie, to pełne wdrożenie w całej Polsce nastąpi w sierpniu.

/LP