Szwedzka Clar Group, działając poprzez lokalną spółkę Akredo, nabyła 100% udziałów w spółkach Grupy Loando i należących do nich projektach m.in. aff44.com, pozyczkaportal.pl, loando.pl, Loando Direct. Nadrzędnym celem strategicznym tej transakcji jest zrewolucjonizowanie rynku pośrednictwa w Polsce oraz w regionie CEE, tak aby stał się on technologicznym ekosystemem na miarę wyzwań stawianych przez nowoczesne platformy e-commerce i sieci społecznościowe.

– Analizowaliśmy polski rynek fintechowych rozwiązań sprzedażowych od dłuższego czasu. Jesteśmy przekonani, że model działania realizowany przez Loando oraz dotychczasowa strategia Grupy są w pełni spójne z naszymi prognozami co do kierunków rozwoju branży. Jeszcze w 1Q br. zaprezentujemy wspólnie z zarządem nową strategię działania i rozwoju Grupy – mówi Kristian Jacobsson, CEO Clar Group.

Clar nowym właścicielem Loando

Polska jako rynek z dużym potencjałem wzrostu branży consumer finanse, jest jednym z sześciu krajów (obok Brazylii, Hiszpanii, Francji, Singapuru, Arabii Saudyjskiej), w którym szwedzki inwestor z powodzeniem rozwija swoje biznesy. Akwizycja Loando umożliwi przejętej spółce dalszy rozwój w zakresie wzbogacenia oferty o nowe produkty i rozwiązania procesowe, otwarcia się na nowe kanały sprzedaży, a także wpłynie na większą ekspansję na rynki zagraniczne.

Dotychczasowi właściciele Loando nadal pozostaną za sterami firmy i będą odpowiedzialni za zarządzanie wszystkimi działaniami biznesowymi oraz operacyjnymi we współpracy z nowym inwestorem.

– Clar Group chce uczestniczyć w rozwoju polskiego rynku pośrednictwa oraz wejść na nowe rynki CEE. Akwizycja lidera kanału online w Polsce, jakim jest Grupa Loando, pozwoli zrealizować te cele. Jestem przekonany, że osiągniemy to dzięki połączeniu doświadczeń zespołu Clar z wiedzą i kompetencjami Tymona i Macieja oraz ich zespołów – mówi Tomasz Kowalski, przedstawiciel Clar Group w Polsce.

– Jednym z głównych biznesowych celów Loando jest rozwój oferty i mocniejsza współpraca z bankami w celu wdrożenia nowych kategorii produktowych. Nie zapominamy przy tym o Partnerach z rynku pozabankowego oraz współpracujących z nami wydawcach. Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu Clar Group będziemy mogli szybciej i efektywniej wdrażać rozwojowe projekty, a także budować nową wartość usług dla partnerów – komentuje Tymon Zastrzeżyński, Członek Zarządu Loando.