W materiale Bankier.pl czytamy, że lista nazwiska ma być jednak dłuższa. Poza obecnym prezesem mBanku w gronie kandydatów ma być także jego były prezes i twórca Sławomir Lachowski. Wśród kandydatów wymienia się także Jacka Obłękowskiego, który wcześniej w PKO BP zajmował stanowisko wiceprezesa, przed zmianami wprowadzonymi przez poprzedni rząd.

Cezary Stypułkowski nowym prezesem PKO BP?

Głównym kandydatem na nowego prezesa PKO BP ma być Cezary Stypułkowski, czyli obecny prezes mBanku, sprawujący tą funkcję od 2010 roku. Wcześniej Stypułkowski stał na czele takich podmiotów jak Bank Handlowy (1991-2003), czy PZU (2003-2006). Od 2006 do 2010 roku pracował w J.P. Morgan w Londynie, od 2007 roku na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Banku Inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Centralną i Wschodnią. Od 1 października 2010 jest prezesem mBanku (wcześniej BRE Bank).

Kolejnym kandydatem podawanym przez Bankier.pl jest Sławomir Lachowski, twórca i założyciel mBanku, a obecnie jeden z dwóch głównych akcjonariuszy i przewodniczący rady nadzorczej Fair Place Finance, który świadczy usługi inwestycyjne i płatnicze pod nazwą handlową WealthSeed. W gronie pretendentów to posady prezesa PKO BP serwis wymienia także Jacka Obłękowskiego, który wcześniej zajmował już stanowisko wiceprezesa w największym polskim banku.

Ostatnie lata to częste zmiany na stanowisku prezesa PKO BP. Wszystko zaczęło się od odejścia z banku jego wieloletniego prezesa Zbigniewa Jagiełło. Następnie krótkie kadencje sprawowali Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda, czy Dariusz Szwed. Bankier.pl zwraca uwagę, że w ciągu niespełna 1000 dni od odejścia Jagiełły, PKO BP będzie miało już 5. prezesa, jeśli 10 lutego bieżącego roku wskazany zostanie nowy.