Obszar związany z banking as a service ma być szczególnie atrakcyjny dla fintechów i innych podmiotów spoza sektora bankowego.

Nowe możliwości

Temenos, Aion Bank i Vodeno dzięki współpracy mogą oferować swoim klientom dowolne cyfrowe usługi bankowe, takie jak mobilne konta bankowe, karty debetowe i kredytowe oraz usługi płatnicze. Nie potrzebują w tym celu posiadania własnej licencji bankowej.

Pierwsze wspólnie uruchomione usługi bankowe połączą technologię opartą na chmurze od Temenos z usługą przetwarzania płatności i zarządzania kartami od Vodeno.

– Gdy stworzyliśmy Vodeno, naszą wizją było dostarczanie usługi typu banking as a service każdej regulowanej i nieregulowanej instytucji. Poprzez strategiczną współpracę z Temenos i Aion Bank, będziemy oferować bankom i fintechom, najbardziej okazałą propozycję BaaS na rynku. Krótko mówiąc, łatwość z jaką możemy integrować karty i płatności krajowe, jak również inne usługi bankowe wzniesie cyfrową transformację w Europie na kolejny poziom – mówi Wojciech Sobieraj, CEO Vodeno.

Jakie korzyści dla klientów przyniesie ta współpraca?

Klienci zyskują dzięki tej trójstronnej współpracy możliwość szybszego wprowadzania ich produktów na rynek. Będą mogli wydawać cyfrowe karty debetowe i kredytowe dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Aion Bank to działający w pełni cyfrowo polsko-belgijski challenger bank. Jednym z twórców zarówno Aiona, jak i Vodeno jest Wojciech Sobieraj, były prezes Alior Banku.

Aion Bank zadebiutował w Polsce na początku sierpnia br. W ofercie znajduje się m.in. pożyczka online do kwoty 90 tys. złotych.

Temenos to dostawca oprogramowania opartego na chmurze. Spółka w swoim portfolio ma już współpracę m.in. z fintechem Wise. Z Temenos współpracuje 41 banków, w czerwcu br. ogłoszono partnerstwo z Huawei.