Neutralny klimatycznie TIER Mobility operuje w sektorze mikromobilności. Firma oferuje szereg współużytkowanych pojazdów elektrycznych: od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną. Swobbee GmbH to z kolei przedsiębiorstwo specjalizujące się w tworzeniu wydajnej i zrównoważonej infrastruktury energetycznej. Czym zatem charakteryzują się owoce współpracy obydwu powyższych przedsiębiorstw?

Stację znajduje się w Warszawie, przy Alei Wilanowskiej 365

TIER Mobility, dzięki współpracy ze Swobee GmbH, rozszerza swoją sieć rozwiązań w zakresie ładowania i po raz pierwszy uruchamia stację wymiany akumulatorów na warszawskim Mokotowie. Zrealizowany projekt znajduje się przy Alei Wilanowskiej 365. Zastosowana infrastruktura pozwala na jednoczesne naładowanie 120 baterii.

W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która zrealizowała cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Istotną decyzją firmy było wyposażenie całej floty e-hulajnóg w wymienne baterie. W przypadku niskiego poziomu naładowania mogą być one wymieniane na miejscu, bez konieczności przewożenia całej hulajnogi do magazynu. Wdrożenie tego innowacyjnego rozwiązania znacząco skróciło czas dojazdu zespołu operacyjnego, a jednocześnie zmniejszyło emisję spalin towarzyszącą tradycyjnemu modelowi serwisowania pojazdów.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma TIER, również zdecydowała się na wdrożenie naszej pionierskiej koncepcji Battery-as-a-Service. Już w czerwcu ubiegłego roku, w ramach wspólnego projektu pilotażowego testowaliśmy pierwszą stację dla ehulajnóg w Düsseldorfie. Od tamtego czasu rozwiązanie jest intensywnie testowane. Co więcej, prace nad powyższą koncepcją ładowania są realizujemy we współpracy z firmą Audi. Koncern otworzył swoją pierwszą stację ładowania w Norymberdze jeszcze w listopadzie 2021 roku — wyjaśnił Tobias Breyer, dyrektor operacyjny firmy Swobbee.