RBL_START to niepowtarzalna szansa!

Każda z edycji RBL_START otwiera drzwi przed startupami oferującymi swoje działania w różnych branżach. Inauguracyjny program z 2018 roku skupił się na nowych technologiach – przede wszystkim na open banking, blockchain oraz roboadvisory. Ze 100 zgłoszonych firm, wybrano 8 prezentujących nietuzinkowe modele biznesowe. Alior Bank ze swoim programem akceleracyjnym wystartował w 2018 roku. Wówczas zakwalifikowano do niego 8 startupów spośród łącznie 100 zgłoszeń z całego świata, a w jeden z nich z obszaru BNPL Bank zaangażował się również inwestycyjnie. Nabór kandydatów do tegorocznej edycji potrwa do 30 września.

Nowa edycja czas start!

V edycja RBL_START w tym roku kieruje swoje zaproszenia do startupów z obszaru human-mobile interactions. To odpowiedź na potrzeby użytkowników, klientów korzystających z technologicznych rozwiązań, a także szansa na rozwój bankowości w kierunku, którego oczekują klienci. Nieustannie zmieniające się trendy rynkowe, pozwalają startupowcom, na tworzenie coraz to bardziej innowacyjnych i nietuzinkowych koncepcji działania. Sektor bankowy oraz branża fintech to specyficzne obszary, które wymagają nieustannego podążania za ultranowoczesnymi rozwiązaniami.

Firmy, które zakwalifikują się do programu akceleracyjnego, będą miały 10 tygodni na dopracowanie swoich pomysłów pod czujnym okiem ekspertów i mentorów z branży. Doświadczeni specjaliści z chęcią podzielą się swoją wiedzą i udzielą mentalnego wsparcia potencjalnym biznesmenom. Biznesmeni będą mieli szansę na współpracę z bankiem na ścieżce projektowej. Co to oznacza? 10-tygodniowa praca to nie tylko badania z klientami, ale również warsztaty z ekspertami, przygotowanie biznesowego portfolio oraz analiza działań pod kątem bezpieczeństwa.

VI wyzwań – przedstaw swój pomysł

Tegoroczna edycja wymaga od kandydatów przedstawienia unikalnych pomysłów, które przyczynią się do realizacji aż sześciu wyzwań. Co się do nich zalicza?

  • nowoczesne metody dotarcia do użytkownika,
  • inkluzywność i dostępność, czyli bank dla wszystkich,
  • analiza zachowań klientów poprzez zwiększoną ilość danych,
  • poprawa doświadczeń klienta korzystającego z aplikacji mobilnej,
  • zwiększenie zaangażowania użytkownika indywidualnego,
  • sprzedaż kontekstowa oraz real-time marketing.

– RBL_START to program pozwalający na wykorzystanie innowacyjnych koncepcji, wprowadzenie unikalnych technologii oraz stworzenie możliwości pozwalających na profesjonalną i satysfakcjonującą obsługę użytkownika końcowego. W tym roku, V już edycja naszego programu stawia przede wszystkim na propozycje poprawy doświadczenia klientów korzystających z aplikacji mobilnych, analizę danych o konsumentach oraz zwiększenie ich zaangażowania w całym procesie obsługi – mówi Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży w Alior Banku.

– RBL_START to również szansa na nieustanny rozwój Alior Banku. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz nowinkom technologicznym, mamy możliwość udoskonalania naszych produktów i aplikacji – dodaje Paweł Franczyk.

Kto może zgłosić się do V edycji RBL_START?

Do tegorocznej edycji RBL_START mogą zgłaszać się startupy z dowolnego miejsca na ziemi. Warunek jest jeden – każdy z nich musi posiadać działający produkt bądź usługę. Uczestnicy programu będą mieli 10 tygodni na przygotowanie interesującego biznesplanu pod czujnym okiem ekspertów. W tym roku Alior Bank planuje nagrodzić dwie najlepsze firmy. Nagroda główna wynosi aż 10 tys. euro.

Na co jeszcze mogą liczyć zwycięzcy V edycji RBL_START?

Najlepsze startupy będą miały szansę na nawiązanie współpracy z Alior Bankiem oraz jego partnerami (PZU, Mastercard, Microsoft, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Zwycięzcy mogą również liczyć m.in. na weryfikację rozwiązania przy pomocy PoC, wsparcie w projektowaniu modelu biznesowego oraz finalnej usługi w zakresie UX/UI.