W obliczu wojny w Ukrainie, Google for Startups powołało także fundusz o wartości 5 milionów USD. W ramach projektu wybranym startupom z Ukrainy przyznane zostanie wsparcie finansowe, na zasadach “equity-free”. Huge Thing jest operatorem tego funduszu.

To już czwarta edycja programu Huge Thing

Od 2012 roku podobne programy organizowane były z partnerami korporacyjnymi takimi jak Aviva, P&G, Santander czy Żabka. Wśród startupów, które wzięły udział znajduje się m.in. Ramp, który w roku 2021 pozyskał w rekordowej Serii A 220 mln PLN.

W najnowszej edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing poszukiwane są przede wszystkim startupy rozwijające produkty i usługi z obszarów edukacji, medycyny, gier oraz zrównoważonego rozwoju. Ze wszystkich zgłoszonych wybranych zostanie 20 projektów.

Program jest skierowany do startupów na etapach pre-seed i seed, które muszą  przynajmniej posiadać projekt MVP. Zapisy do programu trwają do 16 maja 2022, a sama pre-akceleracja rozpocznie się 18 lipca. Całość ma zwieńczyć demo day, który odbędzie się 18 października 2022

– Startupy z Europy Środkowo-Wschodniej rozwijają się w błyskawicznym tempie, czego dowodzi rosnąca wartość inwestycji VC w regionie. Tylko w roku 2021 ich łączna wartość przekroczyła 5,4 mld EUR, w ponad 1 tys. rund finansowania. Jednak w porównaniu z innymi regionami, Europa Środkowo-Wschodnia znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. – mówi Agnieszka Cichocka, Acceleration Manager w Huge Thing.

Program pre-akceleracyjny online Huge Thing, jest przeznaczony dla startupów z Europy. Przede wszystkim z regionu Europy Środkowo Wschodniej, krajów bałtyckich, Bałkanów i Grecji.

Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z ponad 22 warsztatów, spotkań z inwestorami VC i sesji mentoringowych z ekspertami. Founderzy zyskają też dostęp do aniołów biznesu, ekspertów od crowdfundingu udziałowego i potencjalnych partnerów biznesowych.