To największa Seria A w historii polskich startupów, 13-krotnie większa niż średnia wartość poprzednich Serii A w Polsce (według danych PFR Ventures i Inovo Venture Partners). Tym samym Ramp dołączył do największych startupów w Polsce – dotychczas porównywalne rundy finansowania w Polsce zebrały tylko Booksy, Brainly, DocPlanner i Uncapped.

Fintech Ramp pozyskał rekordowe 220 mln PLN

Rekordowej Serii A Ramp przewodził fundusz Balderton Capital, fundusz o 20-letniej historii, znany z inwestycji m.in. w JOKR, MySQL, Revolut, czy TrueCaller.

W rundzie wzięli też udział dotychczasowi inwestorzy – fundusze NFX, Galaxy Digital, Seedcamp i Firstminute Capital oraz aniołowie biznesu, w tym Taavet Hinrikus (założyciel Wise) i Francesco Simonesci (założyciel TrueLayer). W gronie inwestorów Ramp obecna jest też Mozilla oraz polscy aniołowie biznesu, w tym Piotr Pisarz (CEO i założyciel Uncapped) i Bartek Pucek.

W ramach inwestycji, do zarządu Ramp dołączy Rana Yared, General Partner w Balderton Capital, która wcześniej przez 14 lat była partnerem w Goldman Sachs.  Niedługo wcześniej do zarządu Ramp dołączyła Morgan Beller, General Partner w NFX i współtwórczyni cyfrowej waluty Libra.

Co oferuje fintech Ramp?

Ramp został założony w roku 2018 przez Szymona Sypniewicza (CEO) i Przemka Kowalczyka (CTO, CPO). Fintech umożliwia wymianę walut fiducjarnych (jak złoty, euro, czy dolar) na kryptowaluty – tzw. on-ramping. Użytkownicy mogą kupować krypto korzystając z takich metod płatności jak przelew bankowy, szybki przelew z Revolut, karty płatnicze i Apple Pay.

Pozyskane środki pomogą w rozwoju Ramp na nowych rynkach, w tym Stanach Zjednoczonych. W ciągu roku obroty Ramp urosły o 3000 proc. W ciągu pół roku od pozyskania rundy Seed spółka powiększyła trzykrotnie swój zespół, który dziś liczy 80 osób i planuje powiększyć go jeszcze trzykrotnie do końca przyszłego roku.

Startup prowadzi rekrutację m.in. na stanowiska specjalistów i menedżerów produktu, designerów, programistów, sprzedawców oraz wiele innych. Dużą część z nich planuje zatrudnić w polskich biurach w Warszawie i we Wrocławiu, a także w Londynie.