Kupujący najpierw wybiera maksymalną kwotę, którą chcę wydać. Następnie określa liczbę miesięcznych rat  (od 3 do 12 miesięcy). Karta dostępna jest dla zarejestrowanych klientów, którzy otrzymają limit ratalny. Jego średnia wartość to obecnie 6,8 tys zł.

Jednorazowa karta ratalna od Twisto

– Jednorazowa karta ratalna idealnie uzupełnia portfolio naszych produktów. O ile Twisto Raty są dostępne dla klientów po zakupie, o tyle w przypadku jednorazowej karty ratalnej można przygotować cały proces z wyprzedzeniem. To zupełnie nowe doświadczenie w porównaniu z tradycyjnymi ratami w punkcie sprzedaży. Klient o wszystkim decyduje sam, przez aplikację, bez formalności, a po zakupie płatność dzieli się na raty automatycznie – mówi Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce.

Koszt zakupu na raty jest każdorazowo widoczny przed utworzeniem katy i zaczyna się od 0 zł (zakupy za pomocą jednorazowej karty ratalnej mogą zostać połączone z usługą “Podziel na 3”, w ramach której można rozbić zakup na 3 raty za 0 zł).

– Wystarczy, że klient wybierze opcję rozłożenia zakupu na 3 raty, tworząc kartę, a następnie wejdzie na stronę sklepu partnerskiego z sekcji “Zakupy” w aplikacji Twisto. Po poprawnym przejściu procesu użytkownik nie poniesie kosztów rozłożenia płatności na raty – dodaje Adam Miziołek.

Twisto udostępnia jednorazową kartę ratalną

Jednorazową wirtualną kartą Twisto można posługiwać się w taki sam sposób jak zwykłą kartą płatniczą – wpisując jej dane podczas płatności w sklepie internetowym lub w sklepach stacjonarnych za pośrednictwem portfeli Google Pay i Apple Pay. Karta jednorazowego użytku jest dostępna wyłącznie w formie wirtualnej, więc nie można jej zgubić. Transakcje kartami jednorazowymi są uznawane za najbezpieczniejsze na rynku, także dlatego, że każdorazowo tworzony jest nowy numer karty. Karta jest ważna przez 30 dni od utworzenia, ale w dowolnej można ją dezaktywować lub utworzyć nową.

– Nowa usługa zostanie doceniona szczególnie przez klientów, którzy chcą dokonać większego zakupy, ale nie mają wystarczającej kwoty na miesięcznym limicie. Jeżeli ktoś chce zarezerwować wakacje, które kosztują 6 tys. zł, ale na jego limicie jest kwota 4 tys. zł, to może utworzyć kartę ratalną, która jest powiązana z limitem ratalnym i bez problemu dokonać transakcji. – mówi Adam Miziołek.