Z analizy Fintek.pl wynika, że od początku wybuchu pandemii przeciętny fintech działający w Polsce wydał średnio około 11,5 tys. złotych na wprowadzenie pracy zdalnej. To spora suma w przypadku mniejszych spółek, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę starty ponoszone z tytułu lockdownu gospodarki.

Surface-Book-3-Context-1-1000x667 Surface Book 3

Niezawodność kluczem do sukcesu

Koszty po stronie przedsiębiorstw to przede wszystkim zakup odpowiedniego sprzętu i wdrożenie systemów umożliwiających pracę zdalną. Decydując się na zakup podstawowych narzędzi – takich jak laptopy i tablety – warto mieć pewność co do ich niezawodności. Tutaj na scenę wkracza Microsoft, który oferuje bogatą paletę nowoczesnych narzędzi pracy dla branży finansowej. Mowa tutaj zarówno o mniejszych fintechach, jak i dużych korporacjach.

Poniżej przedstawiamy dwa przykładowe urządzenia, które przydadzą się zarówno podczas pracy w biurze, jak i w domu.

Surface Go 2 for Business

To już druga generacja urządzenia Surface Go. Jest to zarówno tablet, jak i pełnoprawny komputer, ponieważ do dyspozycji użytkownika jest także specjalna klawiatura. Sprzęt cechuje ultralekka mobilność, co przyda się do wykonywania bieżących zdań.

Nowy model wyposażony jest w większy 10,5 calowy ekran dotykowy, a czas pracy baterii to około 10 godzin. Z kolei procesor Intel Core m3 jest o 64% szybszy od procesora zastosowanego w pierwszej wersji Surface Go.

Surface Go 2 świetnie sprawdzi się zarówno podczas pracy zdalnej, jak i w trakcie wykonywania swoich obowiązków w biurze. Urządzenie jest dostępne także z modułem LTE Advanced, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od dostępnych sieci Wi-Fi lub hotspotu z telefonu, mocno obciążającego jego baterię.

To kompaktowe i ultralekkie urządzenie 2w1 wspiera codzienne zadania wykorzystując pełnię możliwości systemu Windows 10. Ceny Surface Go 2 zaczynają się od około 1999 złotych. Do tego trzeba doliczyć około 499 zł za klawiaturę i tyle samo za piórko Surface Pen.

Surface Go 2 - Hero Surface Go 2

Surface Book 3 – komputer dla wymagającego użytkownika

To najmocniejsze urządzenie Microsoft z rodziny Surface – jest szybsze o 50% od poprzedniej wersji. Łączy w sobie szybkość działania i pracę na baterii do 17,5 godziny ze wszechstronnością wydajnego laptopa, mocnego tabletu oraz mobilnej stacji roboczej.

To także urządzenie 2w1, czyli laptop i tablet w jednym. Dzięki temu można odejść od biurka nie tracąc przy tym wydajności. Surface Book 3 z ekranem 15 cali będzie dostępny w wersji z kartą NVIDIA Quadro RTX 3000, która ma oferować lepszą wydajność od najbardziej zaawansowanych modeli z linii MacBook Pro 16”.

Moc tego urządzenia idealnie sprawdzi się w wymagających zadaniach, takich jak kompleksowe modelowanie, czy praca grafika. Wszystko dzięki zastosowaniu procesorów Intela 10. generacji, pamięci do 32GB RAM i profesjonalnych dysków SSD do 1TB.

Ceny różnią się w zależności od wybranej specyfikacji. Najdroższy wariant z 15 calowym ekranem, procesorem i7, 32GB RAM i 1 TB na dane kosztuje 14999 złotych. Z kolei najtańszy z ekranem 13,5 cala, procesorem i5, 8GB RAM i 256 GB na dane to wydatek rzędu 7999 PLN.

Oba prezentowane powyżej urządzenia to idealne narzędzia do pracy dla fintechowców. Są mobilne i wydajne, dzięki czemu można z nich korzystać w dowolnym miejscu – w domu, w biurze, czy w ulubionej kawiarni.

/Materiał partnerski