W podcaście Katarzyna Wódka na przykładzie Banku Pekao przybliża proces budowania innowacji przez korporacje. Wyjaśnia przy tym, czym zajmuje się Laboratorium Innowacji działające w strukturze banku. W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o tej jednostce w kontekście pilotażu rozwiązania bazującego na sztucznej inteligencji, które na bieżąco analizuje opinie użytkowników aplikacji PeoPay.

Jak korporacja może skutecznie rozwijać innowacje?

Domeną dużych korporacji są zespoły wewnętrzne, które prowadzą własne badania mające na celu stworzenie innowacji. Nie oznacza to jednak, że takie organizacje nie poszukują innowacji na zewnątrz, na przykład poprzez współpracę ze startupami. Z rozmowy dowiadujemy się, że sam innowacyjny pomysł to za mało, by bank był zainteresowany kooperacją z młodą firmą.

Z czego wynika decyzja o sięgnięciu po innowacje z rynku zamiast budowania ich wewnątrz organizacji? Jak wygląda akceleracja i wdrożenie  innowacji we współpracy ze startupem? Jakie kompetencje powinny znaleźć się na pokładzie startupu, aby akceleracja przechodziła płynnie? Między innymi na te pytania odpowiedziała Katarzyna Wódka.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.