Partner serwisu Visa dla biznesu

Umowę na tablecie podpiszecie już we wszystkich salonach Orange

Fintek
Fintek
#Telekomunikacja
Opublikowano: 29 stycznia 2020, 14:43 Aktualizacja: 29 stycznia 2020, 14:45

Od 27 stycznia we wszystkich salonach Orange Polska – firmowych i partnerskich – można podpisywać umowy oraz inne dokumenty na tablecie. Umowę przeczytamy i podpiszemy na urządzeniu, a jej kopia zostanie przesłana na nasz adres mailowy.

Umowę na tablecie można już podpisać we wszystkich salonach Orange

Do tej pory takie rozwiązanie było dostępne tylko w firmowych salonach Orange, a od kilku dni podpis na tablecie można założyć także we wszystkich oddziałach partnerskich. Dzięki temu można kupić usługi i sprzęt, przedłużyć lub podpisać umowę, a nawet złożyć reklamację bez konieczności drukowania dokumentów.

Orange ogranicza zużycie papieru

Oczywiście wciąż istnieje możliwość sygnowania umowy na papierze, lub otrzymania papierowej kopii po złożeniu podpisu na tablecie. Orange zachęca jednak do korzystania z nowego rozwiązania. W komunikacie prasowym czytamy, że w salonach firmowych średnio 9 na 10 klientów decyduje się na podpisywanie umów na tablecie. Do tej pory z takiej możliwości skorzystało ponad 760 tys. klientów, a dzięki ich decyzji udało się zaoszczędzić blisko 4,5 mln kartek papieru.

– Rozwiązanie, które stosujemy jest całkowicie bezpieczne. Takiego podpisu nie można skopiować na inny dokument, a cały system jest bardzo dobrze zabezpieczony. Pierwsze testy umowy na tablecie (z podpisem biometrycznym) rozpoczęliśmy pod koniec 2017 przy współpracy z firmą Infinite. Można je stosować  przy zawieraniu umowy dla usług mobilnych i stacjonarnych np. światłowodu – czytamy w komunikacie.

Orange przypomina także o innych rozwiązaniach, które pozwalają ograniczyć zużycie papieru. Chodzi między innymi o e-umowę, którą można podpisać na stronie internetowej. To rozwiązanie jest dostępne także dla tych klientów, którzy wraz z usługami Orange kupują smartfon czy inne urządzenia na orange.pl lub poprzez infolinię.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

umowe-na-tablecie-mozna-juz-podpisac-we-wszystkich-salonach-orange