Studia FinTech UEP

Studia FinTech na UEP

FinTech to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarki. Studia w tym obszarze są zatem naturalną konsekwencją zapotrzebowania na specyficzny zakres wiedzy i umiejętności – rozległych, bo łączących umiejętności biznesowe, finansowe i technologiczne. Już dzisiaj studia podyplomowe FinTech prowadzone są – z dużym sukcesem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Teraz do tego grona ze swoją ofertą edukacyjną dołącza Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Studia odbędą się w modelu online.


dr hab. Krzysztof Waliszewski

Wśród wykładowców szeroki krąg praktyków

Ta propozycja to połączenie prestiżu uczelni akademickiej z wiedzą i doświadczeniem szerokiego kręgu praktyków z różnych segmentów i obszarów FinTech. To całkowicie zdalne studia na platformie Zoom – komentuje dr hab. Krzysztof Waliszewski prof. UEP, Kierownik studiów podyplomowych FinTech na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Studia podyplomowe FinTech na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ruszają w październiku 2021 roku. Wśród wykładowców są: prof. Włodzimierz Szpringer (UW, SGH), Adrian Kurowski (Visa Polska), dr Michał Nowakowski (FinRegtech.pl), Monika Charamsa (Grupa Oney Bank), dr Paweł Widawski (Fundacja FinTech Polska), Prof. Edyta Rutkowska-Tomaszewska (Uniwersytet Wrocławski), Karol Sadaj (Aion Bank), Marta Zięba-Szklarska (EFFP Polska), Przemtsław Barankiewicz (Finax, CFA Society Poland), Michał Łukasik (Kontomatik), dr Miłosz Brakoniecki (Obserwatorim.biz), Łukasz Piechowiak (Fintek.pl, PZIP), dr Michał Macierzyński (PKO BP), Radosław Zaleski (Netguru).

Jaki jest cel studiów FinTech na UEP?

Fintech to sektor gospodarki obejmujący przedsiębiorstwa, które operują w branży finansowej i technologicznej. Obejmuje on innowacje wdrażane m.in. w: bankowości detalicznej, korporacyjnej, płatnościach, usługach inwestycyjnych, zarządzaniu aktywami, a także w usługach brokerskich i ubezpieczeniowych. FinTech wymaga także znajomości prawa i regulacji na rynku finansowym.

Celem studiów podyplomowych jest poszerzenie wiedzy i umiejętności związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, powstającymi w celu usprawniania korzystania z usług i produktów oferowanych klientom przez sektor technologii finansowych, uświadomienie uczestnikom studiów szans biznesowych, jakie wiążą się z rozwojem nowego sektora finansowo-technologicznego, a także przygotowanie ich do podejmowania wyzwań zawodowych w tym obszarze. Dla przedstawicieli tradycyjnego sektora bankowego i ubezpieczeniowego studia te stanowią z kolei możliwość identyfikacji zagrożeń i szans wynikających z pojawienia się w sektorze finansowym nowych graczy i technologii oraz identyfikacji potencjalnych obszarów współpracy.

Więcej informacji o kierunku na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

/LP