W komunikacie czytamy, że oferta uwzględnia Rekomendację U od Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, która wejdzie w życie w połowie przyszłego roku i będzie wdrażana etapowo.

Partnerstwo VeloBank i BNP Paribas Cardiff

Decyzja o kredycie gotówkowym czy hipotecznym w naturalny sposób skłania do zakupu ubezpieczenia na życie i zdrowie. Jak wynika z badania „Mapa Ryzyka Polaków” przeprowadzonego w lutym 2022 r. przez Polską Izbę Ubezpieczeń, 80 proc. Polaków obawia się braku pieniędzy na leczenie poważnej choroby. Z takimi obawami trudniej zdecydować się na kredyt. Miesięczne raty są wówczas dodatkowym zobowiązaniem. Ubezpieczenie kredytobiorcy ma być remedium na tę sytuację. Ubezpieczyciel spłaca kredyt, a klient ma zapewnione środki finansowe na leczenie.

Dzięki partnerstwu VeloBank i BNP Paribas Cardif w Polsce, nowe produkty wzbogacą zakres ochrony życia oraz zdrowia klientów banku, zapewniając im bezpieczeństwo spłaty kredytu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.  Ubezpieczyciel rozszerzył katalog poważnych zachorowań do 17 chorób, w tym m.in. obejmując ochroną łagodny guz mózgu lub stwardnienie rozsiane. Ubezpieczenie obejmuje także współczesne choroby cywilizacyjne, takie jak schorzenia kręgosłupa czy depresja. W ryzyku utraty pracy uwzględniono rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Oprócz tego produkt zawiera standardową ochronę, która zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny kredytobiorcy w przypadku jego śmierci.

Pierwszym etapem współpracy VeloBanku z BNP Paribas Cardif jest wprowadzenie do oferty banku ubezpieczenia na życie udzielanego przy okazji zawierania umowy o kredyt gotówkowy i hipoteczny. Polisy VeloSpokój oraz VeloBezpieczny charakteryzuje innowacyjność oraz uwaga skierowana na potrzeby klientów.