Działania Verestro prowadzone są na wielu zagranicznych rynkach  Mowa tu m.in. o regionie CEE, Ameryce Południowej i Łacińskiej, czy Bliskim Wschodzie. Verestro w ubiegłym roku rozpoczęło biznes także w Tajlandii, otwierając biuro w Bangkoku. 

Verestro wkracza do Kenii

Afryka przeżywa płatniczy rozkwit. Raport Kenya Digital Report podaje, że 97% wszystkich internautów w Kenii surfuje w sieci za pośrednictwem telefonów. Rosnąca liczba użytkowników mobilnego Internetu w Kenii to efekt m.in. wzrostu liczby użytkowanych smartfonów, a w szczególności pojawienia się tańszych urządzeń.

Trend ten zamierza wykorzystać Verestro. Grupa poinformowała, że przyszłe wdrożenia planowane są na kolejnych afrykańskich rynkach, takich jak Egipt, Nigeria, Zambia, Zimbabwe, Somalia czy RPA.

— DTB to przełomowy projekt w portfolio naszej firmy. To pierwsze tego typu wdrożenie na afrykańskim kontynencie. Taki ruch otwiera nam drogę do kolejnych implementacji w Kenii i na pozostałych rozwijających się rynkach. Afryka przeżywa obecnie płatniczy rozkwit. Widzimy w tym wielką szansę — mówi Krzysztof Drzyzga, prezes zarządu Verestro.

Verestro specjalizuje się w zarządzaniu API dla banków i branży fintech. Grupa dostarcza rozwiązania płatnicze bankom, partnerom i instytucjom na 5 kontynentach. Przyjętym przez spółkę modelem działania jest klasyczne “fintech as a service”.