W tegorocznych targach wzięło udział szerokie gremium ekspertów i specjalistów z całej branży IT. Wyselekcjonowane grono liderów IT oraz kluczowych ekspertów branżowych, umożliwiło uczestnikom wymianę merytorycznej wiedzy. IT Future Expo jest imprezą międzynarodową – oprócz firm z Polski, w roli wystawców zaprezentowały się również biznesy z zagranicy.

Podczas samych targów, uczestnicy mogli zdobyć informacje m.in. z zakresu automatyzacji, robotyzacji procesów, cyberbezpieczeństwa, infrastruktury IT, elektronicznego obiegu dokumentów, czy złożonej transformacji cyfrowej. Wystawcy dzielili się swoimi doświadczeniami, udzielali konsultacji i odpowiadali na pytania techniczne.

Znamy tegorocznych laureatów konkursu Liderzy IT

Inauguracją targów była Gala IT Future Awards, która wyłoniła najlepsze rozwiązania i usługi IT na polskiej arenie informatycznej. Już po raz siódmy, firmy technologiczne przystąpiły do rywalizacji o miano Lidera IT. Kolejna edycja konkursu, była podsumowaniem dokonań całej branży technologicznej w bieżącym roku. Goście wydarzenia mieli okazję poznać przodujące firmy sektora IT w Polsce i Europie.

Laureaci nagród wręczonych podczas Gali IT Future Awards:

  • eVolpe w kategorii BPM Leader
  • SoftwareHut w kategorii Cloud computing
  • Eaton w kategorii Data center leader
  • Digitree Group w kategorii Industry dedicated IT solutions
  • Bs4 business solutions w kategorii Innowacja roku 2022
  • JMB Lab w kategorii IT Services leader
  • SOTI Inc. w kategorii Mobile Trends oraz Głosowanie internautów
  • ELO Digital Office w kategorii Workflow Management

Wydarzenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Sponsorem strategicznym targów była firma Cloudware. Michał Chalimoniuk oraz Egor Golubkov podczas swojego wystąpienia, opowiedzieli o wydajności i bezpieczeństwie, zdefiniowanym na nowo. Pozostałymi sponsorami wydarzenia były takie firmy jak SOTI, Britenet, Hyland, EPSON, Econocom oraz DSV.

Wydarzeniem wiodącym pod względem merytorycznym był IT Future Congress. Nie zabrakło w nim prelekcji z zakresu cyberbezpieczeństwa, cloud computing, BPM, czy sztucznej inteligencji. Kluczowym punktem kongresu była debata – Wyzwania Hiperautomatyzacji Przedsiębiorstw. Moderatorem dyskusji był Rafał Górski z firmy Empik.

Tegoroczną edycję targów odwiedzili m.in.: dyrektorzy IT, IT managerowie, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT, właściciele firm, a także prezesi i członkowie zarządów. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele wielu branż m.in. administracji publicznej, energii i surowców, finansów, FMCG oraz retail, motoryzacji, nauki, telekomunikacji czy transportu.