Serwis Cinkciarz.pl aktywnie się rozwija. Założona dwanaście lat temu firma udostępniła niedawno swoją superaplikację w App Store. Wcześniej została ona udostępniona użytkownikom Androida. Umożliwia ona śledzenie kursów walut, ich wymianę, wysyłanie przekazów pieniężnych, jak i korzystanie z kart wielowalutowych

Cinkciarz.pl udostępnia płatności Vipps

Aby korzystać z nowego sposobu płacenia w serwisie, wystarczy zainstalować aplikację Vipps na smartfonie oraz połączyć kartę płatniczą z kontem. Rozwiązanie pozwala użytkownikom serwisu Cinkciarz.pl m.in. na szybsze wykonywanie transakcji wymiany walut, przekazów pieniężnych czy zasilanie rachunku Forex w portalu.

Dzięki stałemu rozszerzaniu portfolio metod płatności, użytkownicy portalu Cinkciarz.pl mają już do dyspozycji m.in.: portfel walutowy, BLIK, przelewy online od Pay-By-Link, Trustly, Klarna, Visa Checkout, Skrill, Rapid Transfer, EPS i iDEAL, a teraz również Vipps.

Vipps jest stosunkowo mało znane w Polsce. Należy jednak podkreślić, że jest to wiodący operator płatności mobilnych w Norwegii. Popularny na północy Vipps to rozwiązanie służące wykonywaniu mobilnych przelewów na numer telefonu.

Spółka została założona przez bank DNB. Vipps powstał w 2015 roku, czyli w tym samym okresie co BLIK. W 2018 roku firma miała 2,8 mln użytkowników, co było sporym przyrostem użytkowników w dość krótkim czasie. Dwa lata temu Vipps nawiązał współpracę z Visa.