Klienci Cinkciarz.pl zyskali w listopadzie 2021 roku jedną aplikację, która połączyła funkcje wcześniej dostępne w kilku aplikacjach fintechu. Superaplikacja w pierwszej kolejności została udostępniona posiadaczom urządzeń z systemem Android.

Aplikacja Cinkciarz.pl już dostępna w App Store

Aplikację o nazwie Wymiana Walut na iPhone’ach i smartfonach zastąpi nowa, integrująca kilka funkcji superaplikacja Cinkciarz.pl. Umożliwia ona w jednym miejscu śledzenie kursów walut, ich wymianę, wysyłanie przekazów pieniężnych oraz korzystanie z kart wielowalutowych. Dodatkowo w nowej aplikacji dostępna jest usługa JustGrab, która umożliwia przyjmowanie płatności BLIK na smartfon.

W połowie 2020 roku Cinkciarz.pl udostępnił już możliwość dodania karty wielowalutowej w Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay. Z kolei jesienią 2021 roku Apple Pay zostało nową metodą płatności dostępną w systemie Cinkciarz Pay.

Apple Pay dostępne dla klienta Cinkciarz.pl

Posiadacze kart wielowalutowych Cinkciarz.pl mogą od niedawna płacić online lub zbliżeniowo urządzeniami Apple. Płatności są akceptowane w sklepach internetowych, aplikacjach mobilnych, marketach, aptekach, taksówkach i licznych innych miejscach, również za granicą.

Za pomocą tej usługi użytkownicy powyższych urządzeń mogą także płacić online za e-zakupy dokonywane przez przeglądarkę Safari lub w aplikacjach mobilnych. Transakcje są uwierzytelniane za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu urządzenia i jednorazowego kodu bezpieczeństwa.