Już 20 listopada rozpocznie się największe święto fanów piłki nożnej. Mistrzostwa Świata w Katarze otworzy mecz gospodarzy z Ekwadorem. Kibiców czekają cztery tygodnie pełne sportowych emocji.  Na wszystkich stadionach za dostarczanie usług płatniczych będzie odpowiedzialna Visa – oficjalny partner FIFA.

Mundial pod znakiem innowacyjnych rozwiązań płatniczych

Visa zainstalowała w oficjalnych obiektach FIFA w Katarze 5 300 terminali płatniczych. Dzięki temu lokalni kibice, jak i turyści będą mogli korzystać z płatności zbliżeniowych. Tego typu transakcje będą akceptowane także w taksówkach. To efekt współpracy Visa z katarskim Ministerstwem Transportu.

Do Kataru w związku z piłkarskimi mistrzostwami świata może przybyć nawet ponad milion osób. Visa pomaga małym i średnim przedsiębiorcom przygotować się na większy ruch. Organizacja we współpracy z trzema katarskimi bankami udostępnia im rozwiązanie Visa Tap to Phone. To aplikacja na urządzenia mobilne z Androidem, która pozwala sprzedawcom przyjmować płatności zbliżeniowe.

W zbliżającym się turnieju w Katarze Visa dostrzega okazję do zaprezentowania kilku nowinek płatniczych. Wybrani posiadacze kart organizacji przebywając w Doha będą mogli zeskanować specjalny kod QR. W ten sposób nabędą wirtualną kartę przedpłaconą, którą wyróżnia animacja z oficjalną maskotką mundialu.

W trzech kawiarniach sieci Flat White Specialty Coffee w Katarze, Visa uruchomi pilotaż płatności twarzą. Rozwiązanie to umożliwia klientom dokonanie płatności bez użycia karty fizycznej czy smartfona. Transakcja jest uwierzytelniania poprzez rozpoznanie twarzy. Ten projekt Visa rozwija we współpracy z Qatar National Bank (QNB) i firmą Pop ID.