Darmowa gra Financial Soccer dostępna jest w wersji przeglądarkowej pod adresem financialsoccer.com. Udział w najnowszej edycji gry można brać także mobilnie, pobierając ją ze sklepu z aplikacjami na system iOS oraz Android.

Visa uruchamia nową wersję gry Financial Soccer

Amerykańska organizacja płatnicza zaprasza fanów piłki nożnej do doskonalenia swoich umiejętności finansowych na wirtualnym boisku. W ramach rozgrywki gracze Financial Soccer chcąc zdobyć bramkę muszą odpowiadać na szereg pytań, które dotyczą finansów. Do wyboru są różne poziomy trudności.

Uczestnicy rozgrywek Financial Soccer mogą wybierać spośród męskich i kobiecych reprezentacji narodowych. Nowa wersja gry zawiera tryb dotyczący finansów firmowych. Gracze napotkają w nim pytania dotyczące zakładania własnego biznesu oraz zarządzania przedsiębiorstwem i jego budżetem. Do wyboru jest także tryb finansów osobistych. W nim z kolei pojawiają się pytania m.in. o kryptowaluty czy rozsądne korzystanie z pożyczek.

Na początek gra Financial Soccer dostępna jest w języku angielskim, hiszpańskim oraz arabskim. Visa zapewnia, że wkrótce do wyboru będą także kolejne wersje językowe, w tym m.in. chińska, francuska, włoska, niemiecka i rosyjska.

Visa wraz z partnerami zamierza organizować wydarzenia edukacyjne, w tym mecze Financial Soccer na żywo, aby popularyzować wiedzę o finansach na całym świecie w okresie poprzedzającym piłkarski mundial w Katarze, jak i po jego zakończeniu.