Visa jako pierwsza firma z branży usług finansowych i płatniczych stanie się pełnoprawnym członkiem CharIN. Organizacja skupia się na rozwijaniu globalnej infrastruktury, bezpiecznych protokołów ładowania i płatności oraz nowych technologii, by zwiększać zainteresowania samochodami elektrycznymi.

Visa chce wypracować standard płatności za ładowanie elektryków

W ramach rozmów na temat interoperacyjnych płatności i systemów dla punktów ładowania pojazdów elektrycznych, Visa zachęca do wdrożenia standardów w tym zakresie. Ma to zapewnić europejskim konsumentom większą wygodę i wybór metod płatności. W ramach konsultacji z producentami punktów ładowania, Visa chce określić bariery utrudniające instalację płatności zbliżeniowych. Ma to doprowadzić do wypracowania skutecznych rozwiązań.

Obecnie w branży nie istnieje szeroko rozpowszechniony standard akceptacji płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych. Prowadzi to do sytuacji, w której konsumenci w Europie często nie mogą wybrać metody płatności i zmuszeni są do korzystania z jednej opcji lub nawet nie są w stanie w ogóle naładować pojazdu, ponieważ nie mają wykupionego odpowiedniego abonamentu – czytamy w komunikacie.

– Jeśli chcemy, aby ludzie wybierali mobilność elektryczną, musimy umożliwić im łatwe płacenie za ładowanie swoich pojazdów. W tej chwili tak się nie dzieje. Wierzymy, że musi się to zmienić, aby konsumenci zyskali wolność wyboru, na którą zasługują. Chcemy mieć swój udział w tworzeniu rozwiązań dla tego wyzwania, w związku z tym wyszliśmy z pomysłem konsultacji branżowych na temat tego, w jaki sposób uczynić zbliżeniowe i cyfrowe płatności standardem w punktach ładowania – powiedziała Charlotte Hogg CEO Visa w Europie.

Przypominamy, w Polsce od 22 listopada ubiegłego roku, przedsiębiorcy mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Dofinansowanie obejmie 37 modeli elektryków. Jak z niego skorzystać można dowiedzieć się pod tym linkiem.